رفتن به محتوای اصلی

عکاسی چیست؟

امروزه شبکه های اجتماعی به یکی از محبوب ترین مکان ها در فضای اینترنت تبدیل شده اند.هنر عکاسی حرفه ای در صنعت تبلیغات، موضوعی مهم و حیاتی می باشد. استفاده از عکس های نامشخص و بی کیفیت در تبلیغ، باعث ایجاد تصویری بد در ذهن مخاطب شده و وی را نسبت به اعتبار محصول یا برند بی اعتماد می گرداند. چرا که وقتی صاحب یک صنعت یا شرکت یا موسسه برای تبلیغ برند یا محصول خود ارزش قائل نیست نمی توان از مشتری انتظار اعتماد و خرید یا همکاری را داشت. در ادامه به معرفی خدمات نگاه سه بعدی در این زمینه میپردازیم.

عکاسی صنعتی

داشتن یک وب سایت زیبا و کاربردی برای یک شرکت یا موسسه یک امرعکاسی صنعتی برای به نمایش گذاشتن دقیق، کامل و با کیفیت محصول می باشد که باید با استفاده از تجهیزات مناسب و انتخاب نور دقیق، تمامی خصوصیات ظاهری کالا به صورت سه بعدی به نمایش گذاشته شود. عکاسی صنعتی را می توان به بخش های مختلف تقسیم بندی کرد مانند عکاسی از محصول، عکاسی از خط تولید، عکاسی از خدمات، عکاسی از کالا، عکاسی از کارخانه و … . این سبک ها در معرفی توانمندی ها و آشنایی مصرف کنندگان با آن مرکز بسیار مهم است.

عکاسی تبلیغاتی

در عکاسی تبلیغاتی بر خلاف عکاسی صنعتی، سعی بر این است تا اجناس، محصولات و خدمات در بالاترین حد توانایی و تاثیرگذاری به نظر برسند، اغراق کنترل شده، ویژگی این نوع عکاسی به شمار می آید . درک هنری و ایده های تیم اجرا کننده و درک صحیح از زیبایی شناسی و ایده پردازی مربوط به کاربرد محصولات، تاثیر بسزایی در فروش بیشتر و موفقیت محصولات دارد.

عکاسی خبری

عکاسی خبری یا فتوژورنالیسم به عکس‌هایی گفته می‌شود که پیام و هدف اصلی آن‌ها خبررسانی است و آنگونه که کارشناسان رسانه تعریف می‌کنند؛ عکاسان خبری، همان نویسندگان مقاله و مخبران خبر به وسیله تصویر یا همان عکس هستند. نوشتن و صحبت کردن هر دو مستلزم دانش زبان خاصی هستند، ولی تصویر را هر کسی می‌تواند درک کند. حالات چهره، احساسات، حرکات بدن، ژست‌ها، کادربندی و حتی نور و سایه همگی می‌توانند همانند کلمات داستانی را نقل کنند.

عکاسی مدلینگ

یکی از شاخه های عکاسی محسوب میشود که در آن طرح های ارائه شده بدست طراحان ماهر به همراه مدل عکسبرداری می شود. این شاخه از عکاسی که نوعی از عکاسی تبلیغاتی نیز محسوب میگردد، بسیار جالب و پر محتوا است. برندهای مختلف پوشاک از مدل های معروف و مشهور برای تبلیغات برند خود استفاده میکنند. عکاسی مد در بیشتر مواقع نیاز به تجهیزات بسیاری دارد، پنکه‌های قوی، رفلکتورها، سافت‌باکس‌ها، فلاش‌های چتری و… از جمله این تجهیزات هستند.

نمونه کارها

  • عکاسی
    عکاسی تبلیغاتی
  • عکاسی
    عکاسی مدلینگ